Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tým Lada má za sebou úspěšné testy

13. 8. 2009

Tým Lada v minulém týdnu pilně testoval na další podnik World Touring Car Championship (WTCC) na holandském okruhu Zolder. Podle Viktora Šapovalova, šéfa ruské stáje, byl test úspěšný, protože model Lada Priora opět dokázal o něco zrychlit.


V Portu i na Brands Hatch, posledních dvou odjetých závodech letošního šampionátu WTCC, startoval s Priorou pouze James Thompson, na Oscherslebenu pak hodlá ruský tým poprvé nasadit Priory tři. Aby byl další krok v programu továrního týmu Lada co nejvíce úspěšný, proběhly na Zolderu testy, kde Prioru i starší model 110 zkoušel kromě Thompsona i Jaap van Lagen.  

"Test na Zolderu pro nás byla zajímavá zkušenost, odělali jsme spoustu užitečné práce," říká Viktor Šapovalov. "Tento okruh je pro nás z hlediska zkoušení velmi výhodný, protože leží jen asi třicet minut jízdy od naší základny Grobbendonk. Během testů jsme vyzkoušeli několik nových věcí, které prokázaly další potenciál nového auta. Ve vývoji budeme samozřejmě pokračovat i nadále tak, abychom vůz průběžně ještě zrychlili."

Image

Dalších testů se Lada zúčastní 22. srpna v Magny-Course, další ostrý start ji pak čeká počátkem září v Německu. Protože Thompson bude mít jiné povinnosti v Austrálii, do jeho vozu po větší závodní pauze usedne na Oscherslebenu sám Viktor Šapovalov.

zdroj text i foto: sport5.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář